Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру і ПАТ «Укрзалізниця» 20 квітня 2016 року підписали Меморандум про співпрацю щодо впорядкування земельного фонду підприємства. З боку ПАТ «Укрзалізниця» документ підписав в. о. голови правління Євген Кравцов, з боку Держгеокадастру – голова Максим Мартинюк.

     За словами в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, така співпраця спрямована на якісне виконання робіт з упорядкування земельних ділянок і заощадження коштів товариства: «Сподіваюся, що співпраця двох відомств буде плідною та корисною як для залізничного транспорту, так і для Держгеокадастру. За попередніми розрахунками, економія залізничної галузі від такої співпраці дозволить заощадити сотні мільйонів гривень. Раніше роботи з упорядкування земельних ділянок здійснювалися із залученням посередників, що призводило до додаткових витрат. Паралельно з цим виникали проблеми з якістю виконаної роботи та термінами».

      Як зазначив голова Держгеокадастру Максим Мартинюк, підписання Меморандуму відкриває нові можливості для «Укрзалізниці» й наповнить базу даних про землі новою точною інформацією. «Спільний проект започатковує новий рівень партнерства із залізничниками. За результатами співпраці землевпорядники зможуть отримати вагомий пакет замовлень для профільних фахівців. Також вдасться суттєво уточнити базу даних Державного земельного кадастру».

      Підписаний Меморандум започатковує масштабний проект з інвентаризації та оформлення земель, що перебувають в користуванні залізничної галузі України. Зокрема йдеться про обмін інформацією, забезпечення відкритого доступу до бази даних про землі, документації та інших матеріалів, що містять якісні й кількісні показники земельного фонду ПАТ «Укрзалізниця» та Державного земельного кадастру. Також Держгеокадастр узяв на себе зобов’язання забезпечити розгляд і погодження документації із землеустрою й оперативне внесення земельних ділянок Укрзалізниці до Державного земельного кадастру для здійснення оформлення речових прав на них.

    Усі роботи з упорядкування земель передбачено закінчити до кінця 2017 року.

Варто зазначити, що ПАТ «Укрзалізниця» є одним із найбільших утримувачів земель в Україні. Земельний банк відомства, який потребує впорядкування, становить близько 13 тис. гектарів. Також 117 тис. га земельних ділянок потребують внесення відомостей до Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав. Коректний облік цього активу – необхідна умова ефективної діяльності підприємства й оптимізує витрати державних коштів.

       Вартість робіт і безпосередній виконавець буде визначений за результатами проведення процедури закупівлі послуг із оформлення земельних ділянок.

За інформацією Держгеокадастру