9 листопада 2016 року Держгеокадастр і Картографічна служба Королівства Норвегія (Statens Kartverk) підписали низку угод про співпрацю у сфері геодезії, картографії, кадастру та земельних відносин. Зокрема сторони уклали угоду, в якій зафіксували основні заходи для реалізації проекту «Інструменти для сталого управління земельними ресурсами в Україні». Від української сторони угоду підписала перший заступник Голови Держгеокадастру Людмила Шемелинець, від норвезької – директор з міжнародних сервісів Statens Kartverk  Хельге Онсруд.

Норвегія1

       У рамках проекту передбачено створення Української державної постійно діючої мережі спостережень глобальних навігаційних супутникових систем (УПМ ГНСС) як сегменту Державної геодезичної мережі. Метою проекту є, зокрема, покращення якості геодезичних вимірювань в Україні та подальша інтеграція України в Європейську геодезичну мережу.

шемелинець

      Створення загальнонаціонального сервісу з точного визначення координат із використанням супутникових технологій матиме позитивний вплив на забезпечення безпеки власності, планування сталого землекористування й на управління земельними ресурсами в цілому. Це також є важливою частиною розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних.

      Проект реалізовуватимуть за кошти, надані Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія.