Реєстрація земельними реєстраторами з 3 липня 2020 року відбуватиметься за принципом екстериторіальності. Головна мета цього пілотного проекту, який відновлює роботу після усунення виявлених недоліків, – це унеможливлення втручання в процес прийняття рішення реєстратором.

«При подачі документів система самостійно обирає структурний підрозділ Держгеокадастру, який розглядатиме документи, і цей підрозділ може бути з будь-якого регіону країни. Нівелюється корупційна складова особистих домовленостей між земельним реєстратором та тим, хто подає документи», – наголосив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

Держгеокадастр продовжує роботу над створенням прозорих і зручних сервісів для громадян України. Одне з питань, які вирішені в процесі пілотного проекту з впровадження екстериторіальної реєстрації земельних ділянок, – це скорочення терміну розгляду документів до 7 днів.

Враховуючи те, що на частині території Донецької та Луганської областей територіальні органи Держгеокадастру не здійснюють свої повноваження, вказані області виключено з Пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальної реєстрації земельних ділянок.