«Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру починає розробку проекту закону «Про консолідацію земель» і закликає українських фермерів, представників аграрних компаній, власників земель та всіх небайдужих долучитися до роботи над змінами до законодавства», – про це повідомив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

Він зазначив, що внаслідок проведення розпаювання земель в Україні землі сільськогосподарського призначення, що перебували у колективній власності сільгосппідприємств і кооперативів, зокрема створених на базі радгоспів, були розпайовані з середнім розміром паю 4 га.

Звісно, для ведення економічно успішного й раціонального сучасного господарства цього замало. Закони економіки диктують необхідність консолідації надмірно подрібнених сільськогосподарських земель.

Держгеокадастр уже напрацьовує необхідну для цього законодавчу базу, насамперед проект Закону України «Про консолідацію земель».

«Консолідація у нашому розумінні – це не про мегахолдинги. Консолідація – це насамперед про створення життєздатних фермерських господарств сімейного типу, що працею своїх членів забезпечують найбільшу додану вартість на одиницю площі, господарств, які мають стати соціальною основою нового заможного українського села», – наголошує Роман Лещенко.

Для створення дієвого механізму консолідації земель потрібно вирішити не лише задачу створення механізмів для об’єднання сільськогосподарських земель в одних руках, а й створити стимули для консолідації, а також усунути невиправдані перешкоди для цього.

«Зокрема, фермери повинні мати можливість безперешкодно збудувати на своїй землі відокремлену садибу, мати податкові та кредитні пільги під час докорінного поліпшення земель у процесі їх консолідації, мають бути вдосконалені правила про полезахисні лісосмуги тощо. Наразі Держгеокадастр починає підготовку змін до законодавства, які будуть покликані розв’язати ці проблеми», – наголосив Голова та закликав представників агробізнесу долучатися до обговорення й ділитися своїм досвідом вдалої, а ще більше – невдалої консолідації земель.

Зокрема цікаво почути відповіді на кілька запитань. Що заважає консолідації? Що варто змінити, зокрема законодавчо? Які перешкоди потрібно усунути, які стимули запровадити?

Свої пропозиції в електронному вигляді просимо надсилати на пошту: consolidation@land.gov.ua

Крім того, найближчим часом Держгеокадастр проведе круглий стіл, під час якого українські фермери, представники аграрних компаній, власники земель і всі небайдужі зможуть долучитися до обговорення цієї теми та надати свої пропозиції щодо спрощення й удосконалення правового регулювання консолідації земель.

Стежте за оновленнями на офіційному сайті Держгеокадастру, де про дату та місце проведення заходу буде повідомлено додатково.