З метою максимальної діджиталізації діяльності Держгеокадастру й покращення якості та доступності адміністративних послуг, запровадження нових і вдосконалення наявних електронних сервісів Держгеокадастр запровадив електронну послугу «Замовлення проведення державної експертизи землевпорядної документації, яка підлягає державній експертизі».

Запропонований сервіс відкриває нові можливості щодо здійснення замовлення проведення державної експертизи землевпорядної документації в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг («Е-Сервіси») та інтегрованих із ним інформаційних систем Держгеокадастру.

«До цього часу, наприклад, щоб подати документацію на експертизу в центральний апарат Держгеокадастру, треба було їхати до столиці – витрачати час та гроші. До мене часто зверталися люди зі скаргами на те, що для того, аби тільки замовити проведення державної експертизи землевпорядної документації, їм доводиться їздити до Києва через всю країну зі Львова чи Маріуполя. Я вважаю, що у XXI столітті подібна практика –  це ганьба, і тому ми з нею покінчили“, – зазначив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

Зазначений сервіс доступний для користувачів, які авторизувалися в особистому електронному кабінеті. У такий спосіб користувач матиме змогу сформувати клопотання (заяву), завантажити файли об’єктів державної експертизи землевпорядної документації для здійснення їхньої реєстрації, копію документа, що підтверджує внесення замовником державної експертизи плати за проведення державної експертизи (за наявності). Це також може бути код квитанції про оплату послуг, який можна перевірити за допомогою програмного продукту «Check». Заявник також зможе переглянути інформації про історію поданих клопотань (заяв) або здійснювати їх пошук за реєстраційним номером.