Заступник Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко 26 січня 2023 року взяв участь у діалоговому заході з питань земельних відносин для представників органів місцевого самоврядування, організованому Асоціацією міст України.

Учасники заходу обговорили питання розвитку сфери земельних відносин і секторальні проблеми у цій сфері.

Зокрема, Дмитро Макаренко розповів про функціонування Державного земельного кадастру (ДЗК) під час воєнного стану та його удосконалення. Він наголосив, що протягом 2022 року було доопрацьовано та впроваджено функціональні можливості програмного забезпечення Державного земельного кадастру з урахуванням особливостей ведення та функціонування ДЗК в умовах воєнного стану. Зокрема, 12 функціоналів щодо заяв про реєстрацію земельних ділянок і внесення відомостей про об’єкти ДЗК за принципом екстериторіальності, а також такі важливі для місцевого рівня функціонали, як внесення до ДЗК відомостей про функціональні зони, інформації про меліоративні системи, внесення комплексних планів просторового розвитку та інші. Дмитро Макаренко підкреслив, що зараз вживаються заходи щодо розроблення й тестування нових функціональних можливостей програмного забезпечення ДЗК, які планується впровадити 2023 року.

Участь у заході брали представники Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики, Міністерства цифрової трансформації, громадських організацій, органів місцевого самоврядування.