Переможці тендерів на проведення державної інвентаризації земель в Україні не можуть виконати взяті на себе зобов’язання. 7 вересня під час зустрічі з керівництвом Держгеокадастру значна частина підрядників визнала, що до 21 вересня не зможуть завершити інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення.

На сьогодні тільки в одній області завершена інвентаризація с/г земель. Державне підприємство “Центр державного земельного кадастру” завершило інвентаризацію земель сільського призначення в Тернопільській області.

До 21 вересня, ймовірно, будуть завершені роботи ще в 7 областях:

Київській – ДП “Центр державного земельного кадастру”

Миколаївській – ДП “Центр державного земельного кадастру”

Луганській – ДП “Центр державного земельного кадастру”

Чернігівській – ТОВ «Київзем»

Закарпатській – ТОВ «Центр проектів»

Івано-Франківській – ТОВ «Ренесанс Груп».

Черкаській – ТОВ «Юнекс консалтінг»

«Як бачимо, половина областей, де матимемо вчасний результат, – це робота держпідприємства, а от у приватних виконавців чомусь виникають проблеми.  31 липня цього року вони взяли на себе зобов’язання завершити роботи до 21 вересня 2020, уклали додаткові угоди. Держгеокадастр пішов на зустріч, розуміючи ситуацію, що склалася у зв’язку з пандемією “COVID-19”. Проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення  є стратегічно важливим завданням у рамках реалізації земельної реформи, і зриву цього процесу не можна допустити», – наголосив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко за результатами зустрічі.

Умови договорів не виконані, а це означає, що Держгеокадастр має прийняти рішення: застосовувати передбачені договорами санкції чи, якщо на те є об’єктивні причини, продовжувати терміни виконання робіт. Це рішення буде прийняте найближчим часом.