У жовтні 2019 року Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області організувало земельні торги, під час яких передано в користування 22 земельні ділянки загальною площею 234,2 га. Ці ділянки розташовані в Чорнобаївському (12 ділянок), Смілянському (4), по дві в Золотоніському й Лисянському та по одній у Чигиринському й Катеринопільському районах.

Найдорожчою стала земельна ділянка площею 20,3 га в адмінмежах Дмитрівської сільської ради Золотоніського району, оренда плата за яку зросла до 231% від нормативної грошової оцінки (НГО), у грошовому еквіваленті це – 155,1 тис. грн (початкова ціна – 5,37 тис. грн.)

За результатами аукціонів, проведених минулого місяця, разом орендна плата за користування 22-ма ділянками становить 832,2 тис. грн, що в середньому – 40% від НГО. Стартова ціна була лише 166,4 тис. грн, або 8% від нормативної грошової оцінки (НГО) земель.

Усього протягом десяти місяців 2019 року продано права оренди 147-ми земельних ділянок, що розташовані на території Черкащини, загальною площею 1322,3 га. Розмір річної плати за користування цими ділянками становить 6 млн 946 тис. грн. Зазначені кошти щорічно надходитимуть до бюджетів місцевих рад, в адмінмежах яких розташовані  ділянки.

Довідково:

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.