Проекти землеустрою затверджуватимуть екстериторіальним принципом

    Кабінет Міністрів України ухвалив рішення стосовно реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності під час погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

    Визначено, що розробник здаватиме на погодження документацію до одного територіального органу Держгеокадастру, однак погоджуватиме його зовсім інший терорган, який автоматично вибере програма електронного документообігу Держгеокадастру. Таке рішення унеможливить корупційні дії під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки та підвищить рівень висновків, які надаватимуть відповідні фахівці. Визначення за рендомним принципом територіального органу Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою, дозволить уникнути особистого контакту між розробником проекту землеустрою й органом, що його погоджує.

    Відповідну постанову «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 31 серпня.

   Із Постановою, Тимчасовим порядком і Додатком до Тимчасового порядку (висновком про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки) можна ознайомитися за посиланням.