5-7 вересня 2023 року в місті Стамбулі (Турецька Республіка) відбувся Чотирнадцятий Міжнародний семінар LANDNET, організований Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН спільно з Міністерством сільського і лісового господарства Турецької Республіки за сприяння Головного управління державних гідротехнічних робіт і Головного управління аграрних реформ Туреччини.

Участь у заході в складі української делегації взяла директор Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Ольга Савченко.

У ході семінару Ольга Савченко виступила із презентацією на тему «Вплив війни на землекористування в Україні» (англ. «Impact on land use from the war in Ukraine»).

На семінарі було представлено та обговорено отриманий досвід з питань реалізації консолідації земель у Туреччині та необхідності впровадження земельного банкінгу. Також відбулося обговорення нових розробок щодо консолідації земель, зокрема пов’язаних із багатоцільовою консолідацією земель у Східній Європі. Крім того, було приділено увагу впровадженню політики для вирішення проблеми занедбаності земель і розвитку ринку сільськогосподарських земель.

Участь у семінарі, на якому були присутні провідні європейські експерти, надала широкі можливості для обміну знаннями й досвідом у сфері земельних відносин і налагодженню контактів із представниками країн-учасниць заходу задля подальшого розвитку взаємовигідного міжнародного співробітництва у сфері, пов’язаній із консолідацією земель.

Довідково

LANDNET – це зростаюча мережа професіоналів із земельних питань, наразі складається переважно з представників країн Європи та Центральної Азії, яка, як очікується, буде розширюватися завдяки Регіональній технічній платформі. Працюючи за ініціативи Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, члени регулярно зустрічаються з 2002 року для обміну розробками та передовим досвідом щодо консолідації земель, земельних банківських операцій і розвитку ринку землі.