У Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбувся триденний семінар «Реформування земельних відносин на ринкових засадах» для спеціалістів – землевпорядників сільських, селищних рад, виконавчих органів об’єднаних територіальних громад. Працівники Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області ознайомили слухачів заходу з нововведеннями й змінами в земельному законодавстві та роз’яснили завдання місцевих землевпорядників.

 

Так, начальник Юридичного управління Держгеокадастру у Черкаській області Оксана Сіроштан розповіла про порядок приватизації земель державних і комунальних підприємств, вилучення земельних ділянок державної власності в комунальну для суспільних потреб (розширення кладовищ). Обговорено й найбільш актуальні  питання земельного законодавства.

 

  Начальник відділу організаційного  та господарського забезпечення Управління адміністративно-організаційного забезпечення Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Людмила Пазинич проінформувала слухачів семінару про умови надання земельних ділянок учасникам АТО відповідно до чинного законодавства, порядок адресного резервування земельних ділянок для надання їх у власність військовослужбовцям, проблемні питання та шляхи їх вирішення спеціалістами-землевпорядники на місцях. Також фахівець Держгеокадастру розповіла про невитребувані паї, відумерлу спадщину й особливості селянських господарств.

Заняття, де йшлося про повноваження органів місцевого самоврядування відповідно до змін Закону України «Про Державний земельний кадастр» і порядок ведення Державного земельного кадастру, провела начальник Управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Пазинич.

В. о. начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Оксана Яковенко ознайомила присутніх землевпорядників із порядком проведення державного та самоврядного контролю за використанням земель і порядком вирішення спорів.

Спеціалісти обласного Держгеокадастру й надалі консультуватимуть і допомагатимуть землевпорядникам місцевих органів самоврядування в їхній роботі.