У Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбувся черговий триденний семінар «Реформування земельних відносин на ринкових засадах» для спеціалістів-землевпорядників сільських і селищних рад. Адже відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» від 10 грудня 2015 року №888-VIII виконавчі органи сільських, селищних, міських рад надаватимуть відомості з Державного земельного кадастру, а також вирішуватимуть інші земельні питання.

    Спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області – Ольга Пазинич, Євгенія Страшевич, Людмила Пазинич, Оксана Сіроштан – розповіли слухачам семінару зокрема про порядок приватизації земель державних і комунальних підприємств, повноваження сільських землевпорядників, особливості організації ведення державного земельного кадастру, виділення землі учасникам АТО, а також про процедуру проведення земельних торгів, що на сьогодні є актуальним, бо ж віднедавна законодавство унеможливлює надання земельних ділянок державної й комунальної власності в оренду без проведення аукціонів.

    Під час навчання учасники семінару з’ясували проблемні питання, які стосувалися саме їхнього населеного пункту. Начальник юридичного відділу Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Оксана Сіроштан відповіла на всі запитання сільських землевпорядників і роз’яснила найбільш важливі й складні аспекти земельного законодавства.

   Фахівці обласного Держгеокадастру й надалі навчатимуть і консультуватимуть працівників органів місцевого самоврядування задля якісного виконання місцевими землевпорядниками своїх повноважень та ефективного проведення земельної реформи на Черкащині.