Фахівці Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області взяли участь у круглому столі «Можливості для сільського розвитку в контексті земельної реформи та децентралізації», що організований для голів територіальних громад і землевпорядників за ініціативи Черкаської обласної державної адміністрації та підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Учасники заходу обговорили останні зміни в земельному законодавстві. Для кращого розуміння нововведень громадам представлено сім важливих кроків управління їхньою територією, зокрема, як зазначив керівник напряму земельної реформи Програма USAID Сергій Кубах, необхідно зібрати й оприлюднити в електронному вигляді всі дані про землі громад і зареєструвати право власності громади на земельні ділянки, право державної власності на які раніше вже зареєстровано, але зараз вони за законом переходять у власність громад. Адже саме громади мають визначити для себе цілі використання земель на найближчі роки, залучати інвесторів, максимально ефективно використовувати земельний ресурс.

Крім того, громадам запропоновано позначити на карті землі, які призначені для насадження лісів і створення рекреаційних об’єктів, закладення або відновлення лісосмуг та інших полезахисних насаджень.

Держгеокадастр Черкаської області продовжує співпрацю з громадами, зокрема консультує щодо ефективності розпорядження землею, організації й проведення торгів, про що надходять запити від голів ТГ. Чимало запитань прозвучало й під час цієї зустрічі, до обговорення яких долучилася і заступник начальника управління землеустрою, використання та охорони земель ГУ Держгеокадастур у Черкаській області Оксана Слайковська.

До того ж на круглому столі представлено піврічну навчальну програму “Нові можливості громад в управлінні землями” для очільників і фахівців із управління земельними ресурсами територіальних громад. Для подачі заявки потрібно заповнити форму за посиланням: https://forms.gle/cTPnpgWSGDxJWxGN9.