Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області вимагає спростування публікації «На Черкащині може розгорітися новий “земельний” скандал», що 6 жовтня розмістив сайт «Дзвін» (/dzvin.news), посилаючись на інформацію Черкаського прес-клубу. Інформація в зазначеній публікації не відповідає дійсності!

Землями державної власності сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, які не передані в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам, нині розпоряджається Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області. Тож інформація про те, що «в селі Чорна Кам’янка, що на Маньківщині, голова сільської ради роздав своїм 15-ти родичам землі, передбачені для АТОвців: землю отримали всі близькі родичі голови – дружина, батько, мати, брат, сестра, племінники та далека київська рідня», неправдива. Голова сільської ради аж ніяк не може надавати землю за межами населеного пункту у власність чи користування. До того ж земля, про яку йдеться, на сьогодні перебуває в державній власності й не була зарезервована для виділення учасникам АТО, жодного клопотання від військовослужбовців не надходило. Прикро, що певні особи у власних інтересах, а надто під час передвиборчої агітації, апелюють до атовців, наших захисників, щоб залучити на свій бік громадськість і показати нібито свою справедливість.

Так, згідно зі статтею 118 Земельного кодексу України Головне управління Держгеокадстру на звернення громадян у вересні цього року надало дозвіл на розроблення проектів землеустрою для відведення у власність земельних ділянок, що в адмінмежах Чорнокам’янської сільської ради. Однак відповідно до норм чинного законодавства та судової практики такі дозволи не означають позитивного рішення про надання земельних ділянок у власність.

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області наголошує, що діє лише відповідно до законодавства України, й просить «зацікавлених» осіб не маніпулювати земельними питаннями задля власної користі. Держгеокадастр області й надалі реагуватиме на подібні публікації, а також за наклепи звертатиметься до правоохоронних органів.