Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» пропонує відеоролик із серії інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». Цей випуск присвячений визначенню долі земельної ділянки у випадку відсутності або не звернення спадкоємців, зокрема порядку спадкування та визнання спадщини відумерлою.

Орендодавцем земельної ділянки, що входить до складу спадщини, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття після спливу шести місяців із дня відкриття спадщини, є особа, яка управляє спадщиною.

У відеоролику надано відповіді на питання:

-які права має особа, яка управляє спадщиною;

-хто має право на спадкування й може бути спадкоємцем;

-що потрібен зробити спадкоємець, якщо бажає відмовитися від спадщини;

-яка подальша доля орендованої земельної ділянки у разі відсутності або не звернення спадкоємця;

-який процесуальний порядок визнання спадщини відумерлою та передачі її у власність територіальної громади в особі органу місцевого самоврядування?

Крім того, у ролику роз’яснюється процес отримання у спадщину земельної ділянки. Така ділянка може успадковуватися лише тоді, коли у її власника є правовстановлюючий документ, що посвідчує його право власності на таку земельну ділянку.

Ролик “Знай своє право на землю” Доля орендованої земельної ділянки у випадку відсутності спадкоємців