Протягом 2019 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області здійснили 1256 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства, зокрема щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання й охорони земель, під час яких виявлено 546 порушень.

За результатами перевірок усього проведено 372 розрахунки розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства, на загальну суму більше як 6 млн 576 тис. грн, із яких добровільно сплачено майже 4 млн 263 тис. грн.

Під час своєї роботи фахівці обласного Держгеокадастру оформили матеріали адміністративних справ, склавши 476 протоколів про адміністративне порушення. За цими фактами вжито заходів реагування, зокрема на порушників накладено стягнення у вигляді штрафу на загальну суму майже 118 тис. грн, із них добровільно сплачено 110 тис. грн.

Також за підсумками перевірок направлено 54 клопотання до органів державної влади й органів місцевого самоврядування про приведення відповідно до законодавства ухвалених розпоряджень і рішень про передачу земельних ділянок в оренду, власність і користування.