Протягом 2020 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області здійснили 893 перевірки із питань дотримання вимог земельного законодавства, в тому числі  щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання й охорони земель.

За результатами перевірок усього проведено 194 розрахунки розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства, на загальну суму більше як  4.050.510  грн., із яких добровільно сплачено майже 1.638.665  грн.

Під час своєї роботи фахівці обласного Держгеокадастру оформили матеріали адміністративних справ, склавши 253  протоколи про адміністративне порушення. За цими фактами вжито заходів реагування, зокрема на порушників накладено стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 53958  грн., із них добровільно сплачено 48905 грн.

За результатами здійснення державного контролю за дотриманням порядку визначення та відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1279 порушниками відшкодовано до бюджету  втрати сільскогосподарського та лісогосподарського виробництва в сумі 910459 грн.

Також за підсумками перевірок направлено 97 клопотань до органів державної влади й органів місцевого самоврядування про приведення відповідно до законодавства ухвалених розпоряджень і рішень про передачу земельних ділянок в оренду, власність і користування.