Протягом 2018 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області здійснили 1265 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства, під час яких виявлено 696 порушень земельного законодавства.

За результатами перевірок загалом проведено 413 розрахунків розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства, на загальну суму більше як 11 млн 981 тис. грн, із яких добровільно сплачено 5 млн 931 тис. грн.

У ході своєї роботи фахівці обласного Держгеокадастру оформили матеріали адміністративних справ, виявивши 650 порушень земельного законодавства. За цими фактами вжито заходів реагування, зокрема на порушників накладено стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 158 тис. грн, із них добровільно сплачено 122,3 тис. грн.

Також за підсумками перевірок направлено 71 клопотання до органів державної влади та органів місцевого самоврядування про приведення ухвалених розпоряджень і рішень про передачу земельних ділянок в оренду, власність та користування відповідно до законодавства.