Сьогодні, 26 квітня, державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель зафіксували порушення вимог земельного законодавства (ст. 20 Земельного кодексу України), що полягає в нецільовому використання земельної ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення площею  29,1589 га за межами села Попудня в адміністративних межах Монастирищенської міської ТГ Уманського району. Зазначена ділянка надана в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, зокрема під багаторічними насадженнями (садок). На місці порушення земельного законодавства побував і начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ігор Віштак.

На час проведення перевірки на всій земельній ділянці виявлено викорчувані дерева й на площі 23,553 га проведено оранку, культивацію, наявні рештки соняшнику торішнього врожаю.

Також встановлено факти самовільного зайняття земель державної власності лісогосподарського та сільськогосподарського призначення: на площі 0,3138 га земель лісогосподарського призначення за межами орендованої ділянки проведено вирізку дерев і здійснено складування коріння плодових дерев та складено коріння на землях державної власності сільськогосподарського призначення загальною площею 0,5071 га. Водночас зафіксовано самовільне зайняття земельної ділянки сільськогосподарського призначення  площею 0,2657 га, де проведено роботи з грейдерування та вирівнювання площі земельної ділянки, що прилягає до орендованої ділянки єдиним масивом.

  

У зазначених діях вбачається порушення вимог статей 20, 125, 126 ЗКУ, відповідальність за які передбачено ст. 53, 53-1 КУпАП.

Крім того, в ході перевірки виявлено порушення вимог екологічного законодавства, що полягає у знищенні плодових дерев на орендованій ділянці та дерев на землях державної, комунальної власності без дозвільних документів, відповідальність за яке передбачено ст. 153 КУпАП.

Про вищезазначені порушення Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області проінформувало ГУ Національної поліції в Черкаській області та Державну екологічну інспекцію Черкаського округу.