Під час перевірки законності використання земель державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області встановили незаконне збільшення орних земель за рахунок пасовищ і сіножатей поблизу села Степанок Черкаського району. Ці землі відповідно до ст. 34 Земельного кодексу України повинні використовуватися саме для випасу худоби, а не для ведення фермерського господарства й вирощування на них сільськогосподарських культур.

Установлено, що орендар, отримавши в користування землі сільськогосподарського призначення державної власності для сінокосіння й випасання худоби, задля отримання прибутку порушив умови договору та протиправно змінив цільове призначення земельних ділянок, розоравши їх і засіявши кукурудзою й соняшником.

За фактом виявленого порушення земельного законодавства державні інспектори Держгеокадастру направили матеріали до правоохоронних органів. Прокуратура Черкаської звернулася з позовом до Черкаського районного суду, який задовольнив вимогу позивача про розірвання договорів оренди та повернення державі земельних ділянок в адмінмежах Степанківської сільської ради загальною площею майже 70 га вартістю близько 900 тис. грн.

Землю, правовий порядок використання якої порушено, належить повернути державі для подальшого визначення її ефективного користувача.

 Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основні завданнями  державного контролю за використанням та охороною земель такі:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.