Державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області в червні 2019 року здійснили 120 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства. За результатами цієї роботи фахівці нарахували шкоду, заподіяну внаслідок порушень вимог земельного законодавства, на загальну суму майже 700 тис. грн, із яких на сьогодні порушники добровільно сплатили 418 тис. грн.

Під час інспектування земель державної власності сільськогосподарського призначення державні інспектори Черкащини за місяць видали 61 припис для усунення порушень земельного законодавства на площі 332 га, склали 53 протоколи про адміністративні правопорушення. Винесено 62 постанови про накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів на загальну суму 12665 грн, із яких порушники добровільно сплатили 4760 грн.

Також спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру Черкащини направили до органів державної влади й органів місцевого самоврядування 5 клопотань про приведення у відповідність до законодавства вже ухвалені розпорядження й рішення про передачу земельних ділянок в оренду, власність і користування згідно із законодавством.