Протягом одинадцятьох місяців 2018 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області здійснили 1163 перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства, під час яких виявлено 672 порушення земельного законодавства.

За результатами перевірок загалом проведено 392 розрахунки розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства на загальну суму 11 млн 330,5 тис. грн, із яких добровільно сплачено 5 млн 931,2 тис.

У ході своєї роботи фахівці обласного Держгеокадастру оформили матеріали адміністративних справ, виявивши 635 порушень земельного законодавства. За цими фактами вжито заходів реагування, зокрема на порушників накладено стягнення на загальну суму більше як 153 тис. грн, із них добровільно сплачено 111,6 тис. грн.

Також за підсумками перевірок направлено 71 клопотання до органів державної влади та органів місцевого самоврядування про приведення ухвалених розпоряджень і рішень про передачу земельних ділянок в оренду, власність та користування у відповідність до законодавства.