Цього тижня Господарський суд Черкаської області за позовом  обласної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області стягнув із одного товариства понад 600 тис. грн. шкоди за самовільне зайняття земельної ділянки та заборонив йому надалі використовувати ці угіддя.

        Розгляд цієї справи розпочався ще 2013 року, коли державні інспектори встановили незаконне використання земель сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 472,85 га:  268,18 га в адмінмежах Білозірської сільської ради Черкаського району й 204,67 га в адмінмежах Хлистунівської й Будо-Орловецької сільських рад Городищенського району. Однак товариство не погодилося з висновками державних інспекторів і відстоювало свою позицію в суді.

        Інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області довели й обґрунтували факт порушення земельного законодавства, завдяки чому суд першої інстанції задовольнив вимоги прокурора щодо повернення державі землі й стягнення з товариства шкоди в сумі більше як 600 тис. грн. на користь держави.

              Довідково:

         Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 22 липня 2016 р. № 482, функції з контролю за землями сільськогосподарського призначення, які раніше виконувала Державна сільськогосподарська інспекція України, передано Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру.