У Черкасах відбулося засідання колегії Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, де взяли участь представник Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Володимир Шинкаренко, керівники районних структурних підрозділів, ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», філії Центру ДЗК. Захід вела виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога.

        Учасники колегії підбили підсумки роботи землевпорядної служби області за 2016 рік і визначили завдання для подальшої роботи. Зокрема йшлося про стан розпорядження землями сільськогосподарського призначення, взаємодію з центрами надання адміністративних послуг, результати обстеження пунктів Державної геодезичної мережі в області, проведення земельних торгів, екстериторіальність погодження проектів землеустрою тощо.

        Із доповіддю виступив заступник начальника Головного управління Держгеокадастру Дмитро Мироненко, який зупинився на пріоритетних напрямах діяльності Держгеокадастру у Черкаській області. Насамперед акцентував увагу на роботі з перенесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, відомості про яких відсутні в Державному земельному кадастрі, але на них зареєстровані правовстановлюючі документи на землю. Торік відкрито 295 833 Поземельні книги (91,1 %), нині наповнення Державного земельного кадастру актуальними й достовірними даними триває. Також наголосив на актуальності встановлення меж населених пунктів.

        – Одне з нагальних питань – це оновлення нормативної грошової оцінки землі. Ситуація погіршується тим, що нині в області лише в 529 населених пунктах із 855 межі встановлені за проектами роздержавлення земель, яке проводилось у 80 – 90 роках, і на сьогоднішні не відповідають дійсності й чинному законодавству «Про Державний земельний кадастр», – зауважив Дмитро Мироненко. – Відповідно до плану-графіка на друге півріччя 2016 року й перше півріччя цього року поновлення нормативної грошової оцінки земель потребують 170 населених пунктів. Поки що затверджена технічна документація з нормативної грошової оцінки лише в 23 населених пунктах.

     Колегія вирішила вжити вичерпних організаційних заходів щодо забезпечення проведення робіт із встановлення меж населених пунктів і забезпечення поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у першому півріччі 2017 року.

       Керівники структурних підрозділів у районах відзвітували про надання землі учасникам АТО. Одна з проблем – це відмова орендарів виділити землю для атовців.

       – Насамперед треба впорядкувати списки учасників АТО, які проживають у ваших районах. Зібравши інформацію, Держгеокадастр чітко бачитиме, кому надали дозволи, хто вже отримав землю у власність і хто ще планує звернутися по землю. Також відшукуйте ділянки для резерву, – звернулася керівник землевпорядної служби області Ольга Залога до начальників відділів (управлінь) структурних підрозділів. – Нам потрібно мати кількісний перелік бійців у районах, щоб розрахувати площу. Тому терміново звертайтеся до військкоматів, голів РДА, районних і сільських рад для отримання таких списків. Залучайте до цієї роботи й представників організацій атовців.

       Члени колегії сформували рішення з усіх розглянутих питань, що будуть надані для виконання спеціалістам Головного управління та керівникам структурних підрозділів у районах Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.