У Черкасах 17 квітня відбулося засідання колегії Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, де взяли участь начальник відділу представництва в судах, взаємодії з правоохоронними органами та договірно-правової роботи Юридичного департаменту Держгеокадастру Єлізавета Артеменко, начальники управлінь і відділів, районних структурних підрозділів Головного управління, члени колегії. Захід вела голова колегії, начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога.

Відповідно до порядку денного проаналізовано роботу відділів у Городищенському й Шполянському районах і загалом Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області за 2018 рік, зокрема розглянуто стан виконання плану-графіка продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, підготовку та проведення планових заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та ведення інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю), проведення державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна та земельні ділянки, інспекторську діяльність, координацію роботи державних підприємств, що належать до сфери управління Держгеокадастру тощо.

 

У доповіді заступник начальника Головного управління Держгеокадастру Дмитро Мироненко, підбиваючи підсумки роботи за 2018 рік, зазначив, що торік зареєстровано в Державному земельному кадастрі більше 42,5 тисячі земельних ділянок, встановлено межі 102 населених пунктів Черкащини, здійснено державну експертизу землевпорядної документації 2394 об’єктів, передано в комунальну власність 26-тьом ОТГ області 4 320 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею понад 40,5 тис. га, структурні підрозділи Головного управління надали 117 881 адміністративну послугу з ведення Державного земельного кадастру, з них 33 091 – платно, на загальну суму 2,95 млн грн.  

– Пріоритетним завданням залишається забезпечення земельними ділянками військовослужбовців – учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих військовослужбовців, – підкреслив Дмитро Мироненко. – Усього в області 6 529 осіб із числа військовослужбовців, правоохоронців і членів їхніх родин уже отримали у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності земельні ділянки загальною площею 11 351 гектар. Лише 2018 року видано 1 685 наказів про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною загальною площею 360 гектарів і 1 018 наказів щодо затвердження проектної документації та передано у власність земельні ділянки загальною площею 1 758 гектарів.

  

Про стан виконання планів інспекторської роботи доповіла заступник начальника управління – начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Оксана Яковенко. Державні інспектори впродовж 2018 року здійснили 1265 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства. За їхніми результатами оформлено матеріали адміністративних справ щодо 650 порушень земельного законодавства на площі 8147 га. За самовільне зайняття земель нараховано шкоду в розмірі понад 11, 55 млн грн, за нецільове використання земель – 18,3 тис. грн, за зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу – 411,6 тис. грн. Згідно з результатами перевірок відшкодовано втрат сільськогосподарського виробництва на суму майже 651 тис. грн.

 

Члени колегії також обговорили актуальні питання роботи Головного управління на 2019 рік, а саме: підготовку до виконання розпорядження КМУ від 31.01.2018 № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність ОТГ, встановлення меж населених пунктів, меж водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, меж земельних ділянок природно-заповідного фонду, поновлення нормативної грошової оцінки населених пунктів, дообстеження 98 пунктів державної геодезичної мережі 1-3 класу, розташованих на території Черкаської області.

Заслухавши доповідачів та обговоривши виступи й пропозиції, члени колегії сформували рішення з усіх питань порядку денного, що будуть надані для виконання як управлінням і відділам Головного управління, так і структурним підрозділам у районах Черкаської області.