Уже цього року в Черкаській області 160 осіб скористалися онлайн-послугою «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру».

Надання витягу про земельну ділянку – найбільш поширена послуга в сфері земельних відносин. Тож задля зручності громадян у липні минулого року запроваджено онлайн-послугу «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру». Відтоді 892 особи замовили витяги з ДЗК вдома через Інтернет. Найбільше цією онлайн-послугою користуються жителі Корсунь-Шевченківського району – 736 замовників. Адже це дуже зручно: не потрібно витрачати кошти на проїзд у ЦНАП і час у черзі.

На офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру http://map.land.gov.ua (у розділі «Публічна кадастрова карта») працює електронний сервіс замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Сервіс дозволяє здійснити оплату за допомогою електронного платіжного засобу й замовити одержання витягу в будь-якому зручному для заявника центрі надання адміністративних послуг.

У систему інтегрована функція онлайн-оплати через сервіс моментальних платежів Liqpay Приватбанку. Ця послуга коштує 53 гривні, банківська комісія не стягується. Підтвердження про надіслану заявку й повідомлення про те, що документ готовий, замовник отримує на свою електронну пошту.

Набуває популярності й ще одна електронна послуга в земельній сфері – замовлення витягу про нормативну грошову оцінку земель, що запроваджена восени.

«Онлайн-послуги, якими наважується скористатися все більше жителів області, дозволяють значно спростити й пришвидшити процес отримання відомостей з Державного земельного кадастру, а також зменшити черги в ЦНАПах», – зазначив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко.