Допомога та максимальне сприяння учасникам антитерористичної операції в реалізації їхнього конституційного права на отримання земельних ділянок є пріоритетом у роботі Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру. Про це заявив Голова відомства Максим Мартинюк на брифінгу в Кабінеті Міністрів 12 лютого.

«Майже рік тому, заступаючи на посаду Голови Держгеокадастру я декларував, що у служби, попри широкий спектр завдань, що стоять перед нею, немає більш важливого, ніж забезпечення землею воїнів, які боронили і продовжують боронити територіальну цілісність на сході країни. Я взяв це питання під особистий контроль і вимагаю відповідного ставлення від усіх працівників», – відзначив Максим Мартинюк.

Він також закликав негайно оприлюднювати будь-які факти недбальства чи зловживань при виділенні земельних ділянок. «Я хочу звернутися до учасників АТО та всіх небайдужих – ви не повинні миритися з найменшим недбальством при виділенні землі. Я продовжую контролювати цей процес і втручаюсь у разі виникнення проблем», – відзначив він.

На сьогодні основні проблеми при виділенні землі учасникам АТО пов’язані з недостатньою кількістю вільних ділянок в окремих районах – особливо поблизу великих міст, великою кількістю заявників в окремих регіонах та відсутністю відкритих даних про кількість мобілізованих із кожного населеного пункту, що унеможливлює індивідуальний контакт із ними.

Довідка:

Станом на 4 лютого 2016 року до органів місцевого самоврядування та територіальних органів Держгеокадастру учасниками АТО подано 103 056 заяв на отримання земельних ділянок. Найбільше заяв подано в Київській (9 932), Львівській (9 503), Миколаївській (6 032), Волинській (5 584) і Житомирській (5 278) областях.

Телефон Гарячої лінії Держгеокадастру 0 800 300 808, години роботи: 8.00–20.00, з понеділка до п’ятниці. Дзвінки безкоштовні.