На рахунках органів місцевого самоврядування Черкаської області зібрано понад 8,8 млн гривень, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, зокрема протягом 2019 року надійшло понад 1,9 млн грн.

Найбільше зазначених коштів перебуває на рахунках місцевих рад Черкаського (1,8 млн грн), Звенигородського (1,2 млн грн), Канівського (840,5 тис. грн) районів.

Цього року сільські, селищні й міські ради Черкащини використали лише 431,79 тис. грн, що надійшли як відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, а саме: 406,21 тис. грн – для проведення нормативної грошової оцінки населених пунктів, 16,55 тис. грн – на інвентаризацію земель, 9 тис. грн – для інших заходів із охорони земель.

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області закликає органи місцевого самоврядування активніше використовувати зазначені кошти для потреб у земельній галузі. Виділяти їх для інших цілей заборонено.

Довідково:

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільсько- та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.