Із початку запровадження ініціативи щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО в Черкаській області виявили бажання отримати земельні ділянки 2 504 учасники АТО. Головне управління Держгеокадастру в області разом із органами місцевого самоврядування надало 2 227 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та сім’ям загиблих загальною площею 3 076,15 га.

На сьогодні 759 осіб із числа військовослужбовців, правоохоронців і членів сімей загиблих уже отримали у власність за рахунок земель державної та комунальної власності ділянки загальною площею 912,35 гектара. Із них Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області видано 700 наказів про затвердження документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність загальною площею 896,88 га. А саме: 449 земельних ділянок загальною площею 867,67 га – для ведення особистого селянського господарства та 251 земельну ділянку загальною площею 29,2 га – для індивідуального садівництва.

«Процес надання земельних ділянок учасникам АТО й уся інформація про вільні наділи є абсолютно прозорими й доступними для громадян. У фахівців районних відділів і Головного управління Держгеокадастру військовослужбовці завжди можуть отримати консультації й поради», – зазначив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко.

Довідка:

Земельні ділянки надають у власність учасникам АТО в порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО й членам сімей загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.