У Черкаській області 9 878 осіб скористалися онлайн-послугою «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру», що запроваджена в липні 2015 року. Лише за п’ять місяців цього року замовили витяги завдяки інтернету 2773 жителі області.

     Активно користуються онлайн-послугою в Корсунь-Шевченківському районі – 3618 замовників,  Уманському районі й Умані (745), Черкаському районі й Черкасах – (797), на Городищині – 682 й Смілянщині – 620 осіб.

      Електронний сервіс замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку працює на офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру http://map.land.gov.ua (у розділі «Публічна кадастрова карта»). Отримати готовий документ громадяни можуть у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обрали самі ж під час замовлення.

      Сервіс також дозволяє здійснити оплату за допомогою електронного платіжного засобу. Вартість послуги становить 80 гривень. Отримані кошти зараховується до державного або відповідного місцевого бюджету.

    «Надання витягів про земельну ділянку з ДЗК – найбільш поширена послуга в сфері земельних відносин. Саме завдяки електронному прийому заяв, запровадженому задля зручності людей, вдалося спростити й пришвидшити процес отримання цього документа громадянами, які можуть зекономити час, а дехто й кошти для поїздки до райцентру в ЦНАП. Електронна послуга таким чином зменшила навантаження на ЦНАПи й скоротила там черги», – зазначила в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога.