Станом на 1 квітня 2017 року на рахунках місцевих рад Черкаської області акумульовано 7,691 млн гривень, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв. Найбільше зазначених коштів перебуває на спецрахунках місцевих рад Звенигородського (1,6 млн грн.), Черкаського (1,3 млн грн.), Канівського (900,8 тис. грн.), Жашківського (800 тис. грн.) і Смілянського (826,96 тис. грн.) районів.

        Сільські, селищні й міські ради торік використали 1,8 млн грн., що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв. Протягом І кварталу 2017 року місцеві ради не використовували ці кошти. Одна з причин цього полягає в тому, що в деяких районах відсутні землі, що потребують відповідних земляних робіт. Тому Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області неодноразово пропонувало обласній раді й облдержадміністрації акумулювати ці кошти на відповідному рахунку на рівні області для подальшого їх використання за призначенням у межах Черкащини. До сьогодні це питання не вирішено.

         Довідка:

         Відповідно до Земельного кодексу України кошти, які надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб. Також фінансовий ресурс направляють на поліпшення угідь, охорону земель, проведення інвентаризації, нормативної грошової оцінки (НГО) землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.