Із початку запровадження ініціативи щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО в Черкаській області виявили бажання отримати земельні ділянки 5 705 учасників АТО. Головне управління Держгеокадастру в області разом із органами місцевого самоврядування надало 4 756 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО та сім’ям загиблих загальною площею 7417,9 га.

     Лише минулого тижня Держгеокадастр Черкащини ухвалив 216 рішень про передачу землі АТОвцям, що найбільше серед інших областей України.

     На сьогодні 1743 особи з числа військовослужбовців, правоохоронців і членів сімей загиблих уже отримали у власність за рахунок земель державної та комунальної власності ділянки загальною площею 2 598 гектарів. Із них Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області видало 1609 наказів про затвердження документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність загальною площею 2504,2 га. А саме: 1278 земельних ділянок загальною площею 2467,5 га – для ведення особистого селянського господарства та 331 земельну ділянку загальною площею 36,7 га – для індивідуального садівництва.

       Довідка:

      Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється в порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

     На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО й членам сімей загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.