Із початку року землевпорядники оновили нормативну грошову оцінку (НГО) земель 88 населених пунктів Черкаської області. Загальна площа охопленої території становить 34,19 тис. гектарів. Найбільше таких населених пунктів у Золотоніському (12), Черкаському (11), Драбівському (9), Кам’янському (8) і по 10 у Монастирищенському та Жашківському районах.

      Для проведення НГО використали понад 1,3 млн грн. Фінансування робіт здійснено за рахунок коштів місцевих бюджетів.

    Загалом протягом ІІ-го півріччя 2016 року фахівці Держгеокадастру Черкаської області планують оновити НГО земель 26-ти населених пунктів згідно з розробленим планом-графіком.

    Усього в Черкаській області налічується 855 населених пунктів, загальна площа яких становить 283,6 тис. гектарів.

     За результатами проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів складають технічну документацію, яку затверджують сільські, селищні чи міські ради. Дані про НГО окремої земельної ділянки оформляють як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

      Довідка:

   Нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні й даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництв, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників і механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.