У липні цього року під час земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області, продано права оренди 14-тьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів) загальною площею 173,4 га. По чотири земельні ділянки продано в Кам’янському, Канівському й Лисянському районах, по одній – у Жашківському й Корсунь-Шевченківському районах. Стартова ціна для всіх ділянок становила 8% від їхньої нормативної грошової оцінки (НГО).

Завдяки земельним торгам до бюджетів сільських і селищних мрад щорічно надходитиме 442 тис. грн., що на 345 тис. грн. більше від стартової ціни – 97 тис. грн.

Найдорожче під час торгів продано права оренди земельної ділянки площею 15,6 га в адмінмежах Лисянської селищної ради, де стартова ціна піднялася до рекордних в області 152% від НГО: до 101 тис. грн. замість початкової – 5,3 тис. грн., тобто в дев’ятнадцять разів.

Також в адмінмежах Жаботинської сільської ради Кам’янського району плата за оренду земельної ділянки площею 18,5 га зросла до 145% від НГО: із 7781 грн. до 141 тис. грн. – у понад вісімнадцять разів. Тут же за оренду іншої земельної ділянки площею 3,7 га щорічно сплачуватимуть до 50% від НГО: 36 921 грн. замість стартових 5897 грн.

– Такі результати вже вкотре підтверджують доцільність проведення земельних торів: збільшення вартості оренди землі значно збагачує місцеві бюджети, – зазначила в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога. – Затверджена в червні цього року Кабінетом Міністрів України «Стратегія удосконалення механізму управління в сфері використання й охорони земель сільськогосподарських земель державної власності та розпорядження ними» заохочує Держгеокадастр, органи місцевого самоврядування до пошуку якнайбільшої площі земель для продажу прав оренди на них. Адже земля, яка може бути виділена громадянам у власність, становитиме лише 25% від кількості гектарів, наданих у користування через аукціони. Для зручності в планах Держгеокадастру – запровадження електронних земельних торгів.

          Довідково:

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.