У квітні цього року Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області організувало продаж прав оренди через аукціони 8-ми земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів). Ці ділянки розташовані в Жашківському (4), Звенигородському (3) й Городищенському (1) районах. Загальна площа наділів становить майже 68,5 га.

    За користування цією землею до бюджетів сільських рад щорічно надходитиме понад 64 тис. грн., що на 4,9 тис. грн. більше від стартової ціни (59,2 тис. грн.).

     Під час торгів значно зросла вартість землі площею 0,65 га в адмінмежах Королівської сільської ради Жашківського району, де початкова ціна збільшилася з 8% до 22,56% від її нормативної грошової оцінки (НГО): із 2,3 тис. грн. до 6,5 тис. грн.

     У травні на Черкащині заплановано продати через аукціон права оренди 15 земельних ділянок загальною площею 145,8 га. Ця земля – в Жашківському, Канівському, Драбівському, Маньківському, Монастирищенському й Лисянському районах.

     “Аукціони – найбільш ефективна форма надання прав на оренду землі. Адже це не лише залучення додаткових коштів у місцеві бюджети, а й прозорість самого процесу. При організації аукціонів ми намагаємося залучити якнайбільше потенційних покупців, що забезпечує чесну конкуренцію й вищу ціну оренди. Торік найдорожчою в області стала земля площею 70 гектарів на території Медведівської сільської ради Чигиринського району. Розмір річної орендної плати за цю ділянку під час торгів збільшився з 8 відсотків від нормативної грошової оцінки землі, що завжди є стартовим, аж до 84,6 відсотка”, – зазначила виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога.

        Довідково:

       Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

    Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.