У вересні 2018 року під час проведення земельних торгів найдорожче продано права оренди земельної ділянки площею 9 га в адмінмежах Козацької сільської ради Звенигородського району. Щорічна плата за неї зросла до 166,9% від нормативної грошової оцінки землі (НГО). Це найвищий відсоток на сьогодні в Черкаській області. У грошовому еквіваленті до бюджету села надходитиме 128654 грн, стартова ціна була лише 6166 грн (8% від НГО).

До цього часу найдорожчою була земельна ділянка в Тальнівському районі, права оренди якої продали торік за 165% від НГО, що становило 4-те місце в Україні.

Усього минулого місяця за результатами земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області, передано в користування аграріям 33 ділянки загальною площею 308,6 га.  У ході проведення торгів орендна плата за ці ділянки зросла до 1 млн 649 тис. грн, що в середньому – 44,5% від НГО, замість стартової ціни – 296 тис. 410 грн (8% від НГО).

Зазначені кошти щорічно надходитимуть до бюджетів місцевих рад, в адмінмежах яких є ця земля. Продані ділянки розташовані в Канівському (13 ділянок),  Кам’янському (5), по 4 ділянки в Звенигородському, Монастирищенському, Шполянському районах, 2 ділянки на Смілянщині й 1 – на Чигиринщині. Землі використовуватимуть для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Довідково:

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.