Минулого місяця Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області продало на земельних торгах права оренди трьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів), які розташовані в Жашківському, Монастирищенському й Чигиринському районах. Загальна площа наділів становить 39 гектарів.

     За користування цією землею до місцевих бюджетів щорічно надходитиме 588 тис 960 грн, що на 70,75 тис більше від стартової ціни (518 тис 210 грн).

   Найдорожчою стала земельна ділянка площею 1,3 га в адмінмежах Пугачівської сільської ради Жашківського району, де стартова ціна зросла в 6 разів: із 815 грн до 5 017 грн.

    Усього цього року за результатами торгів передано в користування 29 земельних ділянок загальною площею 610 га.

      У травні заплановано продати права оренди ще 16 земельних ділянок на території Черкащини, загальна площа яких – 282,4 га.

   «Сьогодні взяти в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільгоспвиробництва та фермерського господарства можна лише через аукціон, що є одним із кроків у реформуванні земельних відносин, – зазначив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко. – Земельні торги – найбільш прозорий і економічно вигідний механізм розпорядження землею, адже завдяки конкуренції плата за користування нею зростає в кілька разів, що значно поповнює місцеві бюджети».

       Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».