У Черкаській області розпочалася реалізація нового безкоштовного онлайн-сервісу для аграріїв, який створений для кращої підтримки агровиробників, насамперед малих і середніх, включаючи домогосподарства.  У рамках упровадження електронного фермерського реєстру «Державний аграрний реєстр» (далі –  Реєстр) передбачено внесення виробниками сільськогосподарської продукції відомостей про себе до Реєстру.

Реєстр працює за принципом єдиного інформаційного центру. Після реєстрації учасник Реєстру зможе самостійно отримувати всю доступну інформацію, що міститься в державних реєстрах, зокрема про нові програми й підтримку та перевіряти статус земельних ділянок. На нинішньому етапі новий сервіс об’єднує інформацію з чотирьох реєстрів: Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав і Реєстру тварин.

У Черкаській області аграрії можуть реєструватися самостійно або за допомогою мобільних команд операторів реєстру, про дату, місце й час візитів яких можна дізнатися на веб-сайті обласної державної адміністрації, у керівників ОТГ або в сільських радах.

Так, 5 і 6 лютого мобільна група операторів у Руській Поляні й Геронимівці Черкаського району допомагала вносити відомості про агровиробників у Державний аграрний реєстр. Консультували підприємців начальник Управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Пазинич, представники Центрального міжрегіонального управління юстиції й Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Черкаській області. Реєстрували фермерів спеціалісти департаменту агропромислового розвитку й Черкаської філії Укрдержфонду підтримки фермерських господарств.

 

Самостійно можна зареєструватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП): зайти на сайт www.ar.gov.ua і внести всю необхідну інформацію. На сайті аграрного реєстру за посиланням «Допоміжні матеріали» розміщено відеоінструкцію щодо внесення інформації до Реєстру.

Для реєстрації необхідно перевірити наявність актуального КЕП. У разі відсутності КЕП його можна замовити самостійно, або це допоможе зробити оператор під час реєстрації (у випадку наявності рахунка в ПриватБанку, для цього необхідно також узяти з собою флешку).

Державний аграрний реєстр – електронний майданчик, який сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою й сільськогосподарським виробником простою, доступною, зручною та простежуваною.