Сільські, селищні й міські ради 2016 року використали 1,8 млн грн., що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, а саме: 161,26 тис. грн. – для проведення нормативної грошової оцінки населених пунктів у Драбівському, Золотоніському, Катеринопільському, Лисянському та Чорнобаївському районах; 1,57 млн грн. – на розроблення робочих проектів землеустрою щодо охорони земель і впровадження заходів із охорони земель (будівництво гідроспоруди в селах Неморож і Мурзинці Звенигородського району); 78,74 тис. грн. – для інших заходів (корегування генерального плану села Собківки Уманського району).

        Станом на 1 січня 2017  року на рахунках місцевих рад Черкаської області акумульовано 7,6 млн гривень, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв. Зокрема торік надійшло 825,37 тис. грн. Найбільше зазначених коштів перебуває на спецрахунках місцевих рад Звенигородського (1,6 млн грн.), Черкаського (1,3 млн грн.), Канівського (0,9 млн грн.) і Смілянського (0,8 млн грн.) районів.

             Довідка:

         Відповідно до Земельного кодексу України кошти, які надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб. Також фінансовий ресурс направляють на поліпшення угідь, охорону земель, проведення інвентаризації, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.

      Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель і чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвами.