На сьогодні 2026 військовослужбовців і членів сімей загиблих воїнів завершили процедуру оформлення й уже отримали у власність наділи загальною площею 3225,25 гектара. Більшість учасників АТО (1648 осіб) узяла землю загальною площею 3181,06 га для ведення особистого селянського господарства. Займатися садівництвом будуть 378 атовців, які приватизували 44,19 гектара.  

     Усього з початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками учасників АТО до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області звернулося 6 607 атовців. На цей час землевпорядна служба надала 5 118 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок загальною площею 8434,32 га.

       На сайті Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області в розділі «Для учасників АТО» розміщені альбоми-атласи кожного району, де зазначені земельні ділянки, що можуть бути надані атовцям.

        Учасники АТО мають право отримати земельні ділянки на території України не залежно від місця проживання.

         Довідка:

       Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється в порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

      На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО й членам сімей загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.