У 2016  році до бюджетів органів місцевого самоврядування Черкаської області суб’єкти господарювання перерахували 566,98 тис. грн. у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв. Ці кошти спрямують на землевпорядні, землеоціночні роботи й заходи з охорони земель регіону.

   Сумарно на спеціальних рахунках місцевих рад акумульовано 12,4 млн гривень. А саме на рахунках: обласної ради – 278,01 тис. грн., міст обласного значення – 2,05 млн грн., районних рад – 1,53 млн  грн., сільських, селищних і міських – 8,53 млн грн.

     Найбільші суми зібрані на спецрахунках місцевих рад Звенигородського (3,28 млн грн.), Черкаського (2,48 млн грн.) і Канівського (0,9 млн грн.) районів.

Довідка:

    Відповідно до Земельного кодексу України кошти, які надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб. Також фінансовий ресурс направляють на поліпшення угідь, охорону земель, проведення інвентаризації, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.