Протягом 2016  року суб’єкти господарювання Черкаської області перерахували до бюджетів органів місцевого самоврядування 731,25 тис. грн. у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв. Ці кошти спрямують на землевпорядні, землеоціночні роботи й заходи з охорони земель регіону.

        Усього на спеціальних рахунках місцевих рад Черкащини акумульовано 12,56 млн гривень. А саме на рахунках: обласної ради – 319,08 тис. грн., міст обласного значення – 2,05 млн грн., районних рад – 1,56 млн  грн. та сільських, селищних і міських рад – 8,63 млн грн.

       Найбільші суми зібрано на спецрахунках місцевих рад Звенигородського (3,28 млн грн.), Черкаського (2,55 млн грн.) і Канівського (0,9 млн грн.) районів.

       Довідка:

      Відповідно до Земельного кодексу України кошти, які надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб. Також фінансовий ресурс направляють на поліпшення угідь, охорону земель, проведення інвентаризації, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.