На сьогодні в Черкаській області суб’єкти господарювання уклали з власниками земельних часток (паїв) 312 972 договори оренди на земельні ділянки загальною площею 800,4 тис. га. Нарахована плата за користування землею становить 1 478,9 млн  гривень. Переважну кількість ділянок власники віддали в оренду на термін 8 – 10 років.

    В області вже розпочали виплату орендної плати власникам земельних паїв. Орендарі планують розраховуватися переважно грошима – 86,4%. Виплати сільськогосподарською продукцією становитимуть 13,1% та послугами – 0,5%. Середній розмір плати за оренду одного гектара землі порівняно з аналогічним періодом минулого року зріс на 589 грн. до 1 847 гривень.

     Довідково:

    Відповідно до ст. 93 «Право оренди земельної ділянки» Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

    Термін оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства не може бути меншим як 7 років і не може перевищувати 50 років.