На початок жовтня 2017 року на рахунках місцевих рад Черкаської області акумульовано 7,7 млн гривень, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв. Зокрема протягом 9 місяців 2017 року надійшло 81,65 тис. грн. Найбільше зазначених коштів перебуває на рахунках місцевих рад Звенигородського (1,3 млн. грн.), Черкаського (1,3 млн. грн.), Канівського (900,83 тис. грн.), Смілянського (826,96 тис. грн.) і Жашківського (758,26 тис. грн.) районів.

Сільські, селищні й міські ради цього року використали лише 392,78 тис. грн., що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, а саме: 63,6 тис. грн. – Жашківська міська рада на виготовлення робочого проекту із землеустрою на поліпшення земельної ділянки сільськогосподарського призначення комунальної власності та 329,18 тис. грн. – Неморозька сільська рада Звенигородського району на будівництво гідротехнічних споруд для охорони земель від підтоплення на землях комунальної власності.

До кінця 2017 року заплановано використати ще 705,19 тис. грн. у Звенигородському, Золотоніському, Катеринопільському й Лисянському районах.

Головне управління Держгеокадастру Черкаської області звертається до органів місцевого самоврядування активізувати роботу щодо направлення коштів, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, на виконання заходів, передбачених статтею 209 Земельного кодексу України.

 

Довідка:

Відповідно до Земельного кодексу України кошти, які надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв, використовують для освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб. Також фінансовий ресурс направляють на поліпшення угідь, охорону земель, проведення інвентаризації, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.