За І півріччя 2016 року землевпорядники Черкаської області планують оновити нормативну грошову оцінку (НГО) земель 41 населеного пункту згідно з розробленим планом-графіком. Найбільше таких населених пунктів у Черкаському (12), Золотоніському (7), Монастирищенському (5), Тальнівському (4) та Чорнобаївському (3) районах.

Спеціалісти Держгеокадастру області проведуть також роботи з НГО на прохання місцевих рад, якщо на території населених пунктів зміняться межі.

Під час затвердження повторної нормативної грошової оцінки збільшується орендна плата за землю, тому зростають надходження до місцевих бюджетів.

Торік землевпорядники оновили НГО земель 56-ти населених пунктів Черкащини загальною площею 23,75 тис. га й вартістю 1133,42 тис. грн. Найбільше проведено нормативну грошову оцінку в Жашківському, Монастирищенському, Смілянському, Тальнівському, Христинівському й Чорнобаївському районах – усього в 3-х селищах, 52-х селах і в місті Умані. Окрім того, 2015 року почали оновлювати НГО 11-ти населених пунктів.

У Черкаській області налічується 855 населених пунктів, загальна площа яких становить 283,6 тис. гектара.

За результатами проведення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту складають технічну документацію, яку затверджують сільські, селищні чи міські ради. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Довідка:

Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель». Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної й комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників і механізмів економічного стимулювання раціонального використання й охорони земель.