Запроваджена в грудні 2017 року нова онлайн-послуга Держгеокадастру – державна реєстрація земельної ділянки з подачею заяви через особистий електронний кабінет сертифікованими інженерами-землевпорядниками – успішно працює. Коли в Черкаській області за перший місяць роботи онлайн-функціоналу було зареєстровано в Державному земельному кадастрі (ДЗК) лише 82 ділянки, то на сьогодні вже – 3119 ділянок.

Найбільше заяв інженери-землевпорядники сформували щодо онлайн-реєстрації земельних ділянок, які розташовані в Черкаському (1021 ділянка), Корсунь-Шевченківському (433), Христинівському (302) районах і м. Черкасах (353).

Онлайн-реєстрація земельних ділянок дозволяє сертифікованим інженерам-землевпорядникам уникати прямого контакту з надавачем послуги, що робить цей процес прозорим, усуває суб’єктивні фактори під час реєстрації земельної ділянки в ДЗК – однієї з найбільш важливих і поширених адміністративних послуг у земельній сфері. Щорічно в ДЗК реєструється близько 1 млн ділянок.

Довідково:

Розробив і впровадив функціональну можливість державної реєстрації земельної ділянки з подачею заяви через особистий електронний кабінет сертифікованими інженерами-землевпорядниками ДП «Центр державного земельного кадастру» з метою вдосконалення програмного забезпечення Державного земельного кадастру. Тепер подати документи на реєстрацію земельної ділянки в Державному земельному кадастрі можна в онлайн-режимі через e.land.gov.ua.