21 лютого стався безпрецедентний випадок – напад на державних інспекторів Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, що виконували свої посадові обов’язки в Маньківському районі. Дивує, що в ЗМІ з’явилася публікація із заголовком «Держгеокадастр Черкаської області розпочав боротьбу проти аграріїв», що є дезінформацією.

Держгеокадастр Черкащини обурений такими діями й роз’яснює ситуацію.

Відповідно до плану робіт на І квартал 2018 року, що затверджений центральним апаратом Держгеокадастру, державні інспектори мали перевірити законність використання й охорону земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів в адміністративних межах Русалівської, Нестерівської, Іваньківської, Подібнянської, Потаської, Крачківської сільських рад Маньківського району.

20 лютого державні інспектори перевірили землі в адміністративних межах Русалівської сільської ради. Робота здійснювалася за участі сільського голови Раш Л. С. і землевпорядника сільської ради Білої О. А. Виявлено, що незаконно використовують земельні ділянки площами 17,688 га й 25,1824 га, договір оренди яких закінчився 14.11.2012 (СФГ «Щедра Нива»), та земельну ділянку площею 21,0503 га, договір оренди закінчився 07.05.2014 (СФГ «Білецького Г. П.»), що перебуває в переліку ділянок для продажу прав оренди на земельних торгах.

Тож, за результатами перевірки були складені акти про порушення вимог земельного законодавства СФГ «Щедра Нива» та СФГ «Білецького Г. П.», що полягає в самовільному зайнятті вищезазначених земельних ділянок цими фермерськими господарствами.

21 лютого державні інспектори готувалися до наступних перевірок використання земель державної власності сільськогосподарського призначення в адміністративних межах Іваньківської сільської та Маньківської селищної рад, перебуваючи у Відділі у Маньківському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області. У цей час група невідомих осіб на чолі з керівником ТОВ «Дзендзелівське» Северином М. Ф. зайшла до приміщення Відділу й вивела спеціалістів Держгеокадастру на центральну площу Маньківки, де зібрали натовп людей для перешкоджання здійснення повноважень державними інспекторами. Ті ж особи знищили службові документи – акти перевірки.

Державні інспектори Чорний Р. М. і Громов С. Г. подали відповідні заяви про перешкоджання діяльності та погрози фізичної розправи до Маньківського ВП ГУНП. Як повідомили державні інспектори, їхні заяви  зареєстровані в Журналі єдиного обліку заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події за №338 і №339. Також із відповідними заявами до поліції та прокуратури звернулося й Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області. Землевпорядна служба Черкащини сподівається, що правоохоронні органи з’ясують ситуацію й притягнуть до відповідальності осіб, які перешкоджали працівникам органу виконавчої влади проводити інспекційну діяльність.