У січні цього року Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області через аукціон продало права оренди п’ятьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів), які розташовані в Чорнобаївському й Жашківському районах. Загальна площа наділів становить 50,42 га.

      За користування цією землею до бюджетів сільських рад щорічно надходитиме 113,4 тис. грн., що на 49,8 тис. грн. більше від стартової ціни (63,6 тис. грн.).

         Під час торгів найбільше зросла вартість землі площею 1,65 га в адмінмежах Королівської сільської ради Жашківського району, де стартова ціна збільшилася з 8% до 25% від її нормативної грошової оцінки (НГО), тобто втричі: із 6800 грн. до 21352 грн.

         У лютому на Черкащині заплановано провести чотири земельні аукціони, де сільгоспвиробники боротимуться за права оренди 15-тьох земельних ділянок загальною площею 134,36 га.

           Усього з початку продажу прав оренди землі Держгеокадастр Черкаської області через аукціони передав у користування на умовах оренди 156 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 2136 га з річною орендною платою 4 млн 266 тис. грн. Додаткові надходження до місцевих бюджетів становлять майже 1 млн 698 тис. грн.

          На сьогодні перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в Черкаській області, право оренди яких може бути реалізовано на земельних торгах, включає 580 земельних ділянок загальною площею 7844 га.

             Довідково:

          Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

       Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.