Від сьогодні вступає в силу нова Методика нормативної грошової оцінки землі, розроблена Держгеокадастром і затверджена торік Урядом. Прийняття відповідної постанови суттєво спрощує процедуру проведення грошової оцінки. Зокрема передбачена можливість розробки технічної документації на адміністративний район. Оцінка конкретної земельної ділянки здійснюватиметься шляхом надання витягу з такої технічної документації.

      «Ця Методика вводить абсолютно новий підхід до оцінювання ділянок: простий, обґрунтований та економічно-справедливий. У її основу покладено економічні показники галузі рослинництва за 2010–2014 роки. Оскільки ці дані є відкритими та відомими учасникам ринку, то об’єктивність і релевантність розрахунків не буде викликати сумнівів, – зазначив Максим Мартинюк, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України. – Завдяки новій Методиці ми зможемо відкоригувати вартість землі для коректного визначення розміру земельних платежів, а також уточнити дані Державного земельного кадастру».

     За словами Максима Мартинюка, на першому етапі нововведення запроваджуватимуть для окремих земельних ділянок, однак наступного року організовуватимуть проведення національної нормативної грошової оцінки землі, яку востаннє здійснювали в Україні 22 роки тому. Актуалізація цієї інформації звузить можливості змови між оцінювачем і користувачем ділянки для мінімізації бази для розрахунку земельних платежів і відповідно сприятиме збільшенню доходів місцевих бюджетів.