Начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога підписала документи про передачу 138 ділянок загальною площею 1238,79 га Жашківській ОТГ разом із головою громади Ігорем Цибровським. На урочистому заході в Києві був присутній Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман і перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Також документи про передачу земель тут підписали керівники Тишківської сільської ОТГ Кіровоградської області (4068,16 га земель сільськогосподарського призначення), Баштанської міської ОТГ Миколаївської області (10315,71 га), Великомихайлівської селищної ОТГ Одеської області (9835,16 га) і Варвинської селищної ОТГ Чернігівської області (1165,7226 га).

Одночасно передача здійснювалася на всій території України: 199 об’єднаних територіальних громад отримали у комунальну власність 360 тисяч гектарів землі сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів.

«Наш найцінніший ресурс, наше багатство – це земля. 31 січня я пообіцяв, що Уряд передасть у власність об’єднаним територіальним громадам землі сільгосппризначення. І вже сьогодні 199 громад отримали у власність понад 360 тисяч гектарів землі. Окрім того, цього року ми передамо землі всім іншим об’єднаним громадам у власність. Господарюйте, будьте відкритими, підзвітними людям, і Уряд буде вам допомагати», – зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час цієї події на Міжнародній виставці «Агро-2018» у Національному комплексі «Експоцентр України» в Києві.

У рамках розпочатого Кабінетом Міністрів України в лютому поточного року процесу передачі земель на Черкащині всього передано землю загальною площею майже 17 тис. га в комунальну власність 14-тьом ОТГ. Нині тривають роботи з інвентаризації земель і підготовки документації для передачі земельних ділянок  наступним ОТГ.

«Ми випереджаємо план-графік і до кінця року завершимо цей процес, – прокоментувала Ольга Залога. – Маю надію, що органи місцевого самоврядування успішно розпоряджатимуться таким вагомим ресурсом, як земля: зможуть передавити в оренду, виділяти у власність селянам, які бажають мати землю, тобто використовуватимуть надане їм право розпоряджатися землею на благо громади».